Pension U řeky

Líšnice 274
Líšnice
56184
Tel: 728 242 589, 732 690 906
roman.papacek@tiscali.cz

ZAJÍMAVOSTI V NAŠEM REGIONU

Orlickoústeský kraj (a přilehlé části) nabízí nejen na pohled krásnou přírodu či upravené dělostřelecké tvrze, ale také spoustu míst pro Váš aktivní odpočinek s rodinou.
 
Město Žamberk se svým koupalištěm je jasnou volbou během horkých dní, popřípadě je můžete strávit ve sportovním areálu hned vedle. Dále zde naleznete také městské muzeum, které poukazuje na historii města Žamberk. Opodál se nachází židovský hřbitov, který na Vás dýchne tajemnou atmosféru. Můžete také navštívit Tyršovu rozhlednu (468 m.n.m.) nad městem. Webové stránky města naleznete zde. Fitness a squash společně s tenisovými kurty a koupalištěm zde.
 
Obce Litice a Potštejn Vám ukáží svoji středověkou historii v podobě hradů a zámku stejně jako Lanškroun, Litomyšl, Rychnov nad Kněžnou, Doudleby nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí a Častolovice. Více informací naleznete zde.
 
Obce  Říčky nad Orlicí , Čenkovice, České Petrovice a Deštné v Orlických horách nabízejí ideální místa pro aktivní odpočinek jak v zimě, tak i v létě. V zimě zde naleznete plnohodnotné skiareály a v létě se můžete projet po sjezdovkách v terénních tříkolkách nebo na koloběžkách a dokonce České Petrovice nabízejí Zorbing.
 
Pokud jste příznivcem turistiky, tak je pro Vás jasnou volbou Suchý Vrch nebo Kralický Sněžník.
 
Přehledný soupis turistických zajímavostí v blízkém okolí naleznete na www.ceskehory.cz/pruvodce/lisnice.html.