Pension U řeky

Líšnice 274
Líšnice
56184
Tel: 728 242 589, 732 690 906
roman.papacek@tiscali.cz

Říčky v Orlických horách

Tipy na výlety:

Kameny v Říčkách – obrovské vztyčené kameny, které se nachází asi 500 m od centra obce vpravo od silnice vedoucí do Zdobnice.

Rozhledna ANNA na Anenském vrchu - dřevěná 17 m vysoká rozhledna byla postavena v roce 2010 na vrcholu Anenského vrchu v nadmořské výšce 991 m n.m. Investorem stavby jsou Lesy České republiky. Rozhledna nabízí krásné výhledy na Orlické hory, podhůří, masiv Králického Sněžníku i sousední polské Bystřické hory. Vstup na rozhlednu je volný.

Přístupové cesty od Říček: po modré turistické stezce (cca 4,5 km), po červené hřebenové trase z Mezivrší cca 2,5 km)

Zemská brána - Přírodní rezervace a naučná stezka Zemská brána vedoucí od kamenného mostu přes řeku Divokou Orlici do Klášterce nad Orlicí. Stezka je dlouhá cca 3,5 km, prochází skalnatým údolím Divoké Orlice, která u kamenného mostu vstupuje na české území. Cestou uvidíte Pašeráckou lávku, Ledříčkovu jeskyni, malé pevnůstky, krásnou přírodu.

Masarykova chata na Šerlichu - Šerlich je místo častých turistických cílů na hřebeni Orlických hor a vyhlídkové místo s možností občerstvení v Masarykově chatě, jejíž průčelí zdobí socha prezidenta T.G. Masaryka. Prochází tudy červeně značená hřebenová turistická stezka zvaná Jiráskova.

Velká Deštná - Největší vrchol Orlických hor Velká Deštná se nachází v nadmořské výšce 1115 m n.m. Nabízí kruhový výhled na všechny světové strany. V sezóně se můžete občerstvit ve stanici Horské služby, která se nachází v blízkosti Velké Deštné.

Kunštácká kaple - Barokní kaple Navštívení Panny Marie na hřebeni Orlických hor byla postavena pro potřeby dřevařských dělníků, kteří zde těžili dřevo pro zdejší sklárny a kutnohorské doly. Původní dřevěná kaple byla později nahrazena kamennou s kruhovým půdorysem.

Muzeum Pevnost Hanička - Dělostřelecká tvrz Hanička byla vystavěná v letech 1936 – 38. Po válce sloužila jako zdroj pitné vody pro Rokytnici. V roce 1975 byla zabrána Federálním ministerstvem vnitra a přebudována na protiatomový kryt. Od roku 1995 je přístupná veřejnosti. Více na www.hanicka.cz

Neratov – poutní místo Malá horská vesnička s barokním chrámem Nanebevzetí Panny Marie. Přestože byl kostel dvakrát vážně poničen, nebyl zdemolován. Sdružení Neratov (www.neratov.cz) se zasloužilo o jeho záchranu a postupně zde probíhají opravy.

Pro příznivce zimních sportů se zde nachází plnohodnotný skiareál s třemi sjezdovkami (modrá, červená, černá). Přehled naleznete zde.